Foto:
Anu Põldsam

Kristel Neitsov-Maueri ettekanne Usedomi muusikafestivalil

Usuteaduskonna doktorant Kristel Neitsov-Mauer osaleb sellel reedel, 23.09.22 Usedomi muusikafestivalil toimuval kontsert-ettekandel koos Ansambel Triskelega, kellel sel aastal täitub 25 aastat ühist musitseerimist. Ansambel esitab rahvapäraseid koraaliviise, Neitsov-Mauer peab ettekande luterlike koraalide jõudmisest Eestisse ning nende edasisest käekäigust.

Kristel Neitsov-Mauer on lõpetanud G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ning hiljem õppinud kirikumuusikat Saksamaal, Lübeckis. Tartu Ülikooli usuteaduskonna usuteaduse õppekava lõpetas ta magistrikraadiga aastal 2008.

Juba diplomitöö Usuteaduse Insituudis tegi Neitsov-Mauer hümnoloogiast – kiriku lauluraamatutest, teemaks Paul Gerhardt. Ülikoolis lisandus töö Martin Lutheri psalmilauludest. Neitsov-Mauer on rahvusvahelise hümnoloogiaseltsi liige.

Muusikutest osalevad Usedomi festivalil Tarmo Tabas (laul), Ergo-Hart Västrik (laul), Heikki-Rein Veromann (flöödid, harf, laul), Toivo Sõmer (lauto, tsitter, laul), Janno Mäe (löökpillid, kellad, tsitter ja laul).

Ansambel Triskele on rahvamuusikaansambel Eestist – viis meest, kellel on sügav huvi rahvalaulude, varajase muusika ja muistse runolaulu vastu. Alates 1997. aastast on ansambel välja andnud seitse albumit: lisaks eesti rahvalauludele on Ansambel Triskele saanud inspiratsiooni igivana rahvalaulude rikkalikust pärandist ja Euroopa keskaja muusikast. Ansambli muusikat on kasutatud mitmetes filmides ning 2017. aastal pälvis Ansambel Triskele Eesti Kultuurkapitali muusika aastapreemia religioosse rahvamuusika traditsioonide edasiandmise ja arendamise eest.  2019. aastal esindas Ansmabel Triskele Eestit Euroraadio jõulumuusika päeva programmis, mida edastasid paljud EBU raadioorganisatsioonid.

Saksamaal toimuv Usedomi muusikafestival on tänavu pühendatud Eesti muusikale. Festivalil esineb rekordarv ehk ligi 75 Eesti muusikut.

#kultuur #ühiskonnale
inimene raamatuga

Tarmo Toom esitleb patristika õpikut „Varakristlik teoloogia“

03.10.2022