Maarja Nõmmik

Maarja Nõmmiku näitus „Vaatlusi loodusest" Philosophicumi trepigaleriis

3. oktoobrist on Philosophicumi trepigaleriis avatud Maarja Nõmmiku näitus „Vaatlusi loodusest“.

Näituse autorit võlub kunsti juures kõige enam selle võime leida midagi olulist peaaegu kõigist ja kõigest. Kunst suudab märgata seda, mis muidu võib märkamata jääda, ja teha kogu maailmale nähtavaks, peegeldada hinge kõige helgemaid, süngemaid või veidramaid soppe, küsida ühtviisi nii ilusaid kui ka valusaid küsimusi. Ühtlasi on kunst võimeline kiikama sellistesse aegadesse ja kohtadesse, mida enam ei ole või veel ei ole. Või ei saagi olla.

Näitus esitab n-ö assortii senistest vaatlustest, mille üle autor on aastate jooksul mõtteid mõlgutanud. Ülespanekust leiab inimeseks olemise käsitlust, mõtlusi reaalsuse üle, abstraktseid tekstuuride ja mustrite mänge ning pilke loodusele. Iga korrus põikab uue teema juurde, kuid kokkuvõttes kujutab igaüks neist lihtsalt mõnda oleluse tahku.

Maarja Nõmmik lõpetas 2016. aastal Tartu Ülikooli maalikunsti eriala magistriõppe näitusega „Minatu“ Tartmusi projektiruumis ning on Tartu Ülikoolis töötanud õppekorralduse spetsialisti ja õppejõuna. Ta alustas kunstide osakonnas ning jätkas hiljem tööd Viljandi kultuuriakadeemia kunstide keskuses, kus õpetas visandamist, autoportreede loomist ning eksperimentaalmaali.
Praegu on Maarja Nõmmik humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekanaadi sekretär ja Philosophicumi trepigalerii galerist. Lisaks tegutseb ta vabakutselise kunstnikuna, maalib, illustreerib ja juhendab joonistamise koolitusi Kõrgemas Kunstikoolis Pallas.

Näitus jääb avatuks 3. novembrini.

Philosophicumi trepigalerii asub Jakobi 2 õppehoone peafuajee trepihallis, kokku neljal korrusel. Näitus on avatud hoone lahtiolekuaegadel, üldjuhul E-R 7.30-19.45 ja L-P 8.00-18.00.

Harmonia Universitatis

Õppeaasta viimane kontsert sarjas „Harmonia Universitatis“

Fo Guang Shan Memorial Center, Kaohsiung, Taiwan

JÄRELEVAADATAV: Loengusari „Budismi lugu“