Tartu Ülikooli uudised

Tulemusi: 565
Lossi 3 fuajees avatakse 17. veebruaril kell 16 esimesele Eesti rahvahääletusele pühendatud näitus „100 aastat esimesest rahvahääletusest. Religioonialane haridus enne ja nüüd“.
02.02.2023
  • uudis
Tänasest saab SAIS-is esitada avaldusi Tartu Ülikooli usuteaduskonna religiooniuuringute ja teoloogia magistriõppesse astumiseks.
01.02.2023
  • #sisseastumine
  • pressiteade
Tänasest saab SAIS-is esitada avaldusi Tartu Ülikooli eesti- ja võõrkeelsesse magistriõppesse astumiseks.
01.02.2023
  • #sisseastumine
  • pressiteade
Kas sa oled mõelnud välismaal õppimise peale, kuid otsuse tegemiseks vajaksid rohkem informatsiooni? Nüüd on selleks hea võimalus – tule ja kuula infotundi ning saa teada, milliseid võimalusi pakub Er
30.01.2023
  • uudis
29. ja 30. novembril toimus Tartus Aasia Keskuse korraldatud konverents „Autoriteet ja vaimsus islamis: mitmekesisuse allikad“.
27.01.2023
  • #rahvusvaheline
  • #teadus
  • ajaveeb
24. – 25. jaanuaril toimus iga aastane õpetuslikele ja jumalateenistusega seotud küsimustele keskenduva Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) vaimulike konverents.
26.01.2023
  • #koostöö
  • pressiteade
Usuteaduskonna Uue Testamendi lektori ja programmijuhi Ain Riistani juhendamisel on tudengid Vikipeediasse kirjutanud juba üle 70 artikli.
25.01.2023
  • uudis
Pärast mõningast pausi on taas ilmunud populaarteadusliku kultuuriajakirja Kirik ja Teoloogia värske number! Uuenduskuuri läbinud K&T ilmub nüüd temaatilise kvartalikirjana.
20.01.2023
  • uudis
Täna, 19. jaanuaril toimunud konverentsil „Õppejõult õppejõule 2023: määramatuse ilu õpetamisel“ andis õppeprorektor Aune Valk üle 2022. aasta õppeteo ja õppekvaliteedi edendamise auhinnad.
19.01.2023
  • uudis
Alates 2017. aastast korraldatud programmi eesmärk on viia kokku õpihimulised üliõpilased ja edukad vilistlased, et pakkuda mõlemale poolele kasuliku koostöö võimalust ning tugevdada ülikooli kogukonnatunnet.
10.01.2023
  • #vilistlane
  • uudis
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond pakub kevadsemestril hulgaliselt vabaaineid, millele on oodatud nii meie enda tudengid kui ka kõik teised Tartu Ülikooli üliõpilased.
02.01.2023
  • uudis
Tartu Ülikooli 1991. aastal taasavatud usuteaduskonna esimene dekaan, tõlkija ja emeriitprofessor Kalle Kasemaa tähistab täna, 30. detsembril 80. sünnipäeva!
30.12.2022
  • uudis
Tänavuse Tartu Luterliku Peetri kooli välja antava Pille Valgu nimelise stipendiumi pälvis Tartu ülikooli usuteaduskonna religioonipedagoogika eriala magistrant Katrin Alekand.
29.12.2022
  • uudis
Jõulud on meie kultuuriruumis olnud ajalooliselt Jeesuse sündi tähistavad kristlikud pühad, kuigi Jeesuse täpnse sünnikuupäev pole meile teada.
27.12.2022
  • uudis
Kirikuloo kaasprofessor Priit Rohtmets selgitab, et alates Vene-Ukraina sõja algusest on Venemaal julgeolekuküsimuste asemel esiplaanile nihkunud väärtuspõhise konflikti rõhutamine läänega.
20.12.2022
  • uudis
Tartu Ülikooli tudengitel on igas õppeastmes võimalik osa õpingutest (s.h praktikat) sooritada mõnes välisülikoolis. Kuula magistrantide soovitusi, kuidas asjad välismaal võimalikult hästi korraldada.
19.12.2022
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Eesti Teadusagentuur ning haridus- ja teadusministeerium tunnustasid 2022. aasta parimaid üliõpilaste teadustöid humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas.
14.12.2022
  • uudis
Ajalehest Eesti Kirik saab lugeda usuteaduskonnas õppinud, 1944. aastal arreteeritud ja hiljem vangistuses surnud Tõnis Tenno õpingutest ja toonastest õppejõududest.
12.12.2022
  • meist mujal
Teadustrükiste kategoorias valis komisjon kolme parima hulka ka Maarja Vaino ja religiooniuuringute kaasprofessor Jaan Lahe kommenteeritud A. H. Tammsaare „Juuditi“.
08.12.2022
  • uudis
Tartu Ülikooli usuteaduskonna liikmetel on hea meel tõdeda, et meie õpetajal, kolleegil ja inspiratsiooniallikal, emeriitprofessoril Kalle Kasemaal täitub tänavu 30. detsembril 80. eluaasta.
02.12.2022