25.–28. veebruaril külastab usuteaduskonda Müncheni Ludwig-Maximiliani Ülikooli õppejõud dr Reinhard Müller

25.–28. veebruaril külastab usuteaduskonda Müncheni Ludwig-Maximiliani Ülikooli evangeelse usuteaduskonna Vana Testamendi õppejõud dr Reinhard Müller, kes kuulub Saksa noorema põlvkonna kõige silmapaistvamate Vana Testamendi teadlaste hulka.

Reinhard Mülleri uurimisaladeks on Jahve-usundi tekkimine ja muutumine läänesemiidi kultuuride keskel, Psalmide poetoloogia ja vormilugu, Vana Testamendi prohvetluse õnnetusekuulutused, deuteronomistliku teoloogia tekkelugu, varase judaismi kirjanduse redaktsiooni- ja toimetamisküsimused ning Piibli teoloogiline hermeneutika. Ta on avaldanud kolm monograafiat, hulga artikleid ning on muu hulgas juba kümmekond aastat olnud seotud Helsingi ja Tartu Vana Testamendi alaste projektidega.

Seekordne visiit Tartusse saab teoks Urmas Nõmmiku Eesti Teadusfondi grandiprojekti raames, mille eesmärk on uurida sisuliste ja vormiliste markerite vahekorda ning nende rolli Vana Testamendi ning sellega lähedalt seotud kirjandust kujundanud religioossete gruppide täpsemal piiritlemisel.

Lisaks grandi raames peetavatele konsultatsioonidele peab Reinhard Müller Tartus avaliku loengu "A Masterpiece of Early Hebrew Literature: The Séance at En-Dor (1Sam 28)". Loeng toimub teisipäeval, 26. veebruaril, kell 12.15 ruumis 307. Kõik huvilised on oodatud loengut kuulama.

Müller osaleb ettekandega "Sound in Early Hebrew Poetry: Psalm 29 as a Test Case" ka võrdleva poetoloogia seminari avatud sessioonil kolmapäeval, 27. veebruaril, kell 12.15 ruumis 230. Juba teist aastat aset leidval usuteaduskonna korraldataval regulaarsel ja rahvusvahelisel seminaril analüüsivad klassikalised filoloogid, piibliteadlased ja vana Lähis-Ida teadlased Ida-Vahemere ruumi vanade kirjanduste poetoloogia üksikküsimusi. Kõigil luule- ja poetoloogiahuvilistel on seminari avatud sessioonil võimalus osaleda.

Täpsem informatsioon: Urmas Nõmmik, urmas.nommik@ut.ee.