#ühiskonnale

30 aastat Tartu Ülikooli usuteaduskonna taasavamisest

30.11.2021
peahoone

Usuteadukonna nõukogu valis instituudi uueks juhatajaks Roland Karo.

12.11.2021
See nädal on ülikoolis digikoristusnädal, mil kogu ülikooliperet kutsutakse üles korrastama oma isiklikku või üksuse digielu, et astuda väikeste, kuid tulemuslike sammudega keskkonnasäästlikuma ülikooli poole.
  • #ühiskonnale
  • uudis

2022. aasta veebruaris möödub 100 aastat semiootik Juri Lotmani sünnist. Sel puhul on Eesti Rahva Muuseumis veebruari algusest aprilli lõpuni võimalik külastada näitust „Rännak Lotmani semiosfääris“.

Tutvustame Tartu Ülikooli professorit, maailmakuulsat semiootikut, filoloogi ja kultuuriajaloolast Juri Lotmanit, kes pühendus kultuuri, kunsti ja inimteadvuse toimimise uurimisele, olles samas erakordne inimene, kes hoidis suletud ühiskonnas avatuna nii oma kodu uksed kui ka mõttemaailma.

• #kultuur
  • uudis

Kopenhaagenis 3. detsembril toimunud töötoas „Moslemite pühendumuslikud kombed. Rituaalid, teoloogia ja esteetika“ pidas religiooniuuringute doktorant ja nooremteadur Helen Haas pühakust Hacı Bektâş-ı Velîst ka ettekande.

• ajaveeb

Usuteaduskonna religiooniuuringute teadur Liina Kilemit kirjutab usuteaduskonna blogis uuringu "Elust, usust, usuelust" kujunemisloost.

14.12.2021
  • ajaveeb

Laupäeval, 18. detsembril tutvustatakse kultuuriklubis Promenaadiviis raamatut „Idakristlsest idas: jakobiidid, nestoriaanid ja teised“.

08.12.2021
  • uudis

Inspireeriv kõrghariduspäev toimub juba neljapäeval, 20. jaanuaril veebis.

Veebikonverentsil kõnelevad noortele oma ala asjatundjad. Aruteluringides jagavd kasulikke nõuandeid nii tudengid kui vilistlased. Lisaks on võimalik osaleda silmaringi avardavates töötubades.

Milleks alustada õpinguid just Tartus? Milline eriala valida? Kuidas on lood tudengieluga? Mis saab pärast lõpetamist?

Vastused leiad Õpi Tartus konverentsilt!

Facebooki sündmus.

07.12.2021
  • uudis

Religiooniuuringute kaasprofessor Jaan Lahe arutleb ERR arvamusportaalis jõulude mõtte üle.

06.12.2021
  • arvamus

Religiooniuuringute kaasprofessor Atko Remmel käis Vikerraadio saates Huvitaja vestlemas sellest, kuidas tekkis idee eestlastest kui metsarahvast, religiooni rollist selle juures, eestlaste loodussuhetest ja rahvuslike narratiivide kujunemisest.

01.12.2021
  • meist mujal