#õppimine #õpetamine #sisseastumine

JÄRELVAADATAV: Religioonipedagoogika eriala veebiinfotund

#koostöö #rahvusvaheline #teadus
Õigeusu koostöö

Rahvusvahelise lepingu eesmärgiks on edendada koostööd õigeusu vallas

#rahvusvaheline #teadus
ESITIS

ESITIS 2024 „Metodoloogiad ja ideoloogiad religioonidevahelises suhtlemises: Sildade ehitamine multipolaarses maailmas“

15.02.2024
14. märtsil kuulutati Tallinnas välja kultuurikapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade laureaadid, kelleks olid ka Kalle Kasemaa ja Meelis FFriedenthal.
  • uudis
Aasia keskuse stipendiumi kandideerimistähtaeg on 25.05.
  • uudis
Kontserdisari „Harmonia Universitatis“. W. A. Mozart „Väike öömuusika“
  • #kultuur
  • uudis
14. märtsil kell 13 on kõik ülikoolipere liikmed ja keelehuvilised oodatud Tartu Ülikooli aulasse emakeelepäeva tähistama.
  • uudis
Tartu Ülikooli töötajad ja üliõpilased olid oodatud 23. veebruaril kell 12 ülikooli aulasse Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktusele.
  • #ülikoolist
  • uudis
2024/2025. õppeaastast jõustuvad muudatused puudutavad sisseastujaid ja üliõpilasi, kes kaaluvad õpingute katkestamist või soovivad tulevikus uuesti tasuta samal õppeastmel õppima asuda.
  • uudis
Veebruarist algas kandideerimine Tartu Ülikooli eesti- ja ingliskeelsesse magistriõppesse ning ingliskeelsesse bakalaureuseõppesse.
  • #sisseastumine
  • pressiteade
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna bakalaureuseõppe lõpuaktus toimub 17. juunil 2024 kell 14.00 Tartu Ülikooli peahoone aulas.
  • uudis
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna magistriõppe lõpuaktus toimub 20. juunil 2024 kell 13.00 Tartu Ülikooli peahoone aulas.
  • uudis
Tutvu humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna õpetajaerialadega - osale veebiinfotundides ja saa teada, mida õpetajakoolituses õpitakse ning millised oleksid sinu võimalused pärast lõpetamist.
  • uudis
8. veebruaril kell 15 algab Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis vestlusring „Naised teaduses: kas sookoll kimbutab teadust?“, mida saab otseülekandena jälgida ka UTTV-s.
  • #kestlikkus
  • uudis
29.01-02.02 toimuvas rahvusvahelises talvekoolis „Survivance and Survival: Theory and Method“ keskendutakse inimkonna ellujäämise küsimusele, vaadates sellele läbi humanitaarteaduste prisma.
  • uudis
21. veebruaril kell 11.00-14.30 on kõik humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna tudengid oodatud Tartus Lossi 3 õppehoones toimuvale karjääripäeval, et tutvuda erinevate praktikapakkumistega ning osaleda karjäärivõimalusi tutvustavates töötubades.
  • #koostöö
  • uudis
Taiwani koordinaator ja hiina keele õpetaja Mart Tšernjuk vestles pofessor Gombrichiga budismist ja selle uurimisest. Arutelu ilmus 12.01 kultuurilehes Sirp
  • #koostöö
  • #rahvusvaheline
  • #teadus
  • uudis
Riigi teaduspreemiate komisjon kinnitas ettepanekud tänavuste teaduspreemiate määramiseks.
  • uudis
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond pakub kevadesemestril mitmekülgset valikut vabaaineid kõigis oma instituutides. Neid aineid on oodatud võtma nii meie enda tudengid kui ka kõik teised Tartu Ülikooli üliõpilased.
Elo Süld kõneles KuKu raadios Hamasist ja džihaadist
  • uudis
Rahel Toomik pälvis oma magistritööga üliõpilaste teadustööde konkursil humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas magistriõppe üliõpilaste astmes 3. riikliku preemia. Tema magistritöö teemaks oli „Vooruslikud ja voorusetud eneseväljendused Didymos Pimeda Iiobi raamatu kommentaaris“.
  • #teadus
  • uudis
Tartu Ülikool korraldab 2024. aasta 18. mail oma vilistlastele kokkutuleku, mis kannab pealkirja „Tagasi ülikooli“. Alates 1. detsembrist on kiirematele müügil soodushinnaga piletid.
  • #vilistlane
  • uudis
Tartu Ülikool pakub ülikooliõpinguist huvitatuile võimalust tulla tudengivarjuks. Päev üliõpilasega on hea viis tutvuda huvipakkuva eriala õppetööga ja saada osa tudengielust.
  • #sisseastumine
  • pressiteade