ETV kultuurisaate „Plekktrumm“ viimane osa oli pühendatud „raamatute raamatule“ – Piiblile. Saates oli külas Tartu Ülikooli usuteaduskonna teoloogia nooremteadur Rahel Toomik, kellega Joonas Hellerma vestles äsja alanud piiblitõlkeprojektist, selle keelelisest ja kultuurilisest tähendusest ning Toomiku teekonnast piiblitõlkijaks saamisel.
Tartu Ülikooli kirjastuselt on ilmunud kaks uut köidet kogumikusarjas „Mitut usku Eesti“. Sarja kuues raamat „Mitut usku Eesti VI. Tervis“ keskendub tervise, religiooni ja uskumuste kokkupuutepunktidele, seitsmes köide „Mitut usku Eesti VII. Loodus“ aga looduse ja religioossuse seostele.
1. aprillil toimus ülikooli aulas Tartu Ülikooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) koostöös sündinud kontserdisarja „Harmonia Universitatis“ teine kontsert „Kurt Weill 125“.
Eesti Kirikule antud intervjuus rääkis Tartu Ülikooli Vana Testamendi ja semitistika professor Urmas Nõmmik uue eestikeelse piiblitõlke projektist, mille eesmärk on tähistada 2039. aastal eestikeelse Piibli 300. aastapäeva uue, algkeeltest tõlgitud väljaandega.
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna tudengitel on alates eelmisest õppeaastast praktika kohustuslik, mistõttu on suurenenud praktikapartnerite vajadus.
Tartu Ülikooli usuteaduskonnas on alanud ajalooline töö – alustati Piibli tõlkimist eesti keelde. Pärast 1968. aastal paguluses ilmunud tõlget on see esimene tervikpiibli tõlge algkeeltest eesti keelde. Tõlge valmib kümne aastaga ning koostöös Eesti Kirikute Nõukogu, Eesti Piibliseltsi ja teiste teoloogiliste kõrgkoolidega.
Usundiõpetuse olümpiaadi lõppvoorus arutleti pühapaikade ja sõnavabaduse üle ning pandi proovile teadmised ja argumenteerimisoskus. Olümpiaadi võitis Jaan Joosep Orgse Vanalinna Hariduskolleegiumist.
Mõttelugu uurivate noorteadlaste taskuhääling „Kõnelev lehekülg“ alustab peagi oma kolmandat hooaega. Avalikele salvestustele Tartus Aparaaditehases on oodatud kõik huvilised. Saatesari on sündinud filosoofia doktorandi Henri Otsingu eestvedamisel koostöös ülikooli ja IDA raadioga.
Alates 24. märtsist on võimalik kandideerida Tartu Ülikooli üliõpilasesindusse valdkonna või instituudi esindajaks. Seda saavad teha kõik Tartu Ülikooli tudengid, kes soovivad seista üliõpilaste huvide ja vajaduste eest ning muuta üheskoos ülikooli paremaks.
Tartu Ülikooli akadeemilisele testil edukalt sooritanud kindlustavad endale koha Tartu Ülikoolis ja saavad valida 32 esimese astme õppekava seast endale sobiva.
1. märtsist alustas Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudis Euroopa Komisjoni programmi „Euroopa horisont“ rahastatud projekt „Digitekstide uurimiskeskus” (DigiTS).
Alates 3. märtsist võimalik vihje andmiseks kasutada FaceUpi keskkonnas asuvat Tartu Ülikooli vihjeliini, kus saab vihje anda konfidentsiaalselt ja soovi korral anonüümselt.