Usuteaduskonna mikrokraadiprogrammid

Tartu Ülikooli usuteaduskond pakub täiskasvanud õppijatele paindlikke võimalusi ülikoolis õppimiseks, sest muutuv tööturg ja töö tegemise viisid nõuavad korduvat uute oskuste omandamist.
02.05.2024

Tontidest, UFO-dest, projektipõhisest rahastusest ja religioonidevahelisest dialoogist – loe ja vaata, mis toimus rahvusvahelisel konverentsil ESITIS 2024!

8.- 11. mail 2024 toimus Tartu Ülikoolis rahvusvaheline konverents „Metodoloogiad ja ideoloogiad religioonidevahelises suhtlemises: sildade ehitamine multipolaarses maailmas“. Konverentsi korraldas Usuteaduskond koostöös Euroopa Interkultuurilise Teoloogia ja Interreligioossete Uuringute Ühendusega (ESITIS). 
21.05.2024

Usuteaduskond

Usuteaduskond paikneb auväärses Tartu ülikooli peahoones. Oma õppe- ning teadustöös hindame jätkuvalt klassikalist lähenemist, kuid pöörame üha rohkem tähelepanu ka innovaatilistele ja interdistsiplinaarsetele suundadele. Kõige taustal iseloomustab usuteadukonda personaalne suhtumine ning kodune õhkkond!

Loe usuteaduskonnast rohkem siit!
peahoone

Kõrvaleriala usuteaduskonnast

vihikuleht

Õppimine usuteaduskonnas

aken

Teaduskond ühiskonnas

toolid

Projekt „Piibel kontekstis“

Küsi spetsialistilt!

Usuteaduskonna eesmärk on pakkuda Eesti ühiskonnale nõu ja abi religioonialaste küsimuste lahendamisel ja analüüsimisel. Selleks on usuteaduskonna juurde koondatud Eesti suurim religioonivaldkonna spetsialistide kogukond.

Esita oma küsimus

Sisseastumine usuteaduskonda

Rahvusvaheline õpiränne

Erialad usuteaduskonnas

Usuteaduskonnas toimub õppetöö bakalaureuseõppes teoloogia ja religiooniuuringute suunal. Magistriõppes on võimalik valida kolme eriala vahel: religiooniuuringud, teoloogia või religioonipedagoogika. Erialade siseselt on võimalikud mitmesugused spetsialiseerumissuunad, olenevalt sellest, mis üht või teist inimest huvitab.

Religiooniuuringud

Religioonipedagoogika

Teadustöö

Teadustööd tehakse usuteaduskonnas väga mitmesugustes suundades, mis kõik on ühel või teisel moel seotud religiooniga. Viimase aja aktuaalsemad ja tooniandvamad uurimissuunad on olnud religioossuse ajalugu ja tänapäev, kiriku aja- ja mõttelugu, tänapäeva kristlik usk ja praktika ning Lähis-Ida usundilugu ja Piibel.

Religioossuse ajalugu ja tänapäev

Kiriku aja- ja mõttelugu

Tänapäeva kristlik usk ja praktika

Lähis-Ida usundilugu ja Piibel

Usuteaduskonna blogi

Blogist leiad huvitavat populaarteaduslikku lugemist nii religiooni kui teoloogia uurimise vallast.

Loe blogi!
Doktorantide konverents

Tartu ja Läti teoloogia ja religiooniuuringute doktorandid kohtusid Pühajärvel

Ususõnastiku töörühm

Kõigil huvilistel on nüüdsest võimalik kasutada ususõnastikku Sõnaveebis

Peahoone

Usuteaduskonnas kaitsti 21 lõputööd

tudengid klassiruumis

JÄRELVAADATAV: Religioonipedagoogika eriala veebiinfotund