Skip to main content
Tulemas on rahvusvaheline konverents kataloogidest vanades kultuurides
Lähis-Ida ja Vahemeremaade vanade kultuuride uurimiskeskus korraldab 3.–5. juunil Tartus rahvusvahelist konverentsi „ICAEM 2022: Making Lists in the Ancient World: Memory, Status, Identity“.   Ko…
Jaga
19.05.2022

Usuteaduskonna tudengite tiim NEKA võitis pärandihäkatonil kolmanda koha

17.-18. mail 2022 toimus Viljandis pärimusmuusika aidas TÜ Viljandi kultuuriakadeemia eestvedamisel Eesti esimene pärandihäkaton. Ideedekorje  eesmärk oli teadlaste ja ekspertide kaasabil arendada vä…
Jaga
19.05.2022

Usuteaduskond

Usuteaduskond paikneb auväärses Tartu ülikooli peahoones. Oma õppe- ning teadustöös hindame jätkuvalt klassikalist lähenemist, kuid pöörame üha rokem tähelepanu ka innovaatilistele ja interdistsiplinaarsetele suundadele. Kõige taustal iseloomustab usuteadukonda personaalne suhtumine ning kodune õhkkond!

Loe usuteaduskonnast rohkem siit!
#sisseastumine
inimesed

Tahad mõista maailma, õpi tundma religioone!

Jaga
22.11.2021
#õppimine
vihikuleht

Õppimine usuteaduskonnas

Jaga
22.11.2021
#ühiskonnale
aken

Teaduskond ühiskonnas

Jaga
18.11.2021
#õppimine
peahoone

Kõrvaleriala usuteaduskonnast

Jaga
11.11.2021

Küsi spetsialistilt!

Usuteaduskonna eesmärk on pakkuda Eesti ühiskonnale nõu ja abi religioonialaste küsimuste lahendamisel ja analüüsimisel. Selleks on usuteaduskonna juurde koondatud Eesti suurim religioonivaldkonna spetsialistide kogukond.

Esita oma küsimus

Täiendusõpe

Rahvusvaheline õpiränne

Erialad usuteaduskonnas

Usuteaduskonnas toimub õppetöö bakalaureuseõppes teoloogia ja religiooniuuringute suunal. Magistriõppes on võimalik valida kolme eriala vahel: religiooniuuringud, teoloogia või religioonipedagoogika. Erialade siseselt on võimalikud mitmesugused spetsialiseerumissuunad, olenevalt sellest, mis üht või teist inimest huvitab.

Religiooniuuringud

Religioonipedagoogika

Teadustöö

Teadustööd tehakse usuteaduskonnas väga mitmesugustes suundades, mis kõik on ühel või teisel moel seotud religiooniga. Viimase aja aktuaalsemad ja tooniandvamad uurimissuunad on olnud religioossuse ajalugu ja tänapäev, kiriku aja- ja mõttelugu, tänapäeva kristlik usk ja praktika ning Lähis-Ida usundilugu ja Piibel.

Religioossuse ajalugu ja tänapäev

Kiriku aja- ja mõttelugu

Tänapäeva kristlik usk ja praktika

Lähis-Ida usundilugu ja Piibel

Usuteaduskonna blogi

Blogist leiad huvitavat populaarteaduslikku lugemist nii religiooni kui teoloogia uurimise vallast.

Loe blogi!