Andres Tennus

Järelvaadatav: Tema Pühaduse oikumeenilise patriarhi Bartolomeusi loeng Tartu Ülikoolis

15. septembril külastas Tartu Ülikooli Tema Pühadus oikumeeniline patriarh Bartolomeus, kes pidas peahoone aulas avaliku loengu.

Tema Pühaduse Bartolomeusi ingliskeelset avalikku loengut „Keskkonnateadlikkus ja hariduse roll“ olid oodatud kuulama kõik huvilised. Pärast loengut kohtus Tema Pühadus senati saalis rektor Toomas Asseri, ülikooli õppejõudude ja üliõpilastega.

„Vajame radikaalset muutust oma mõtteviisis, suhetes maailmaga ja selles, kuidas mõtestame oma elu. Seepärast kutsun kõiki üles suhtuma meid ümbritsevasse keskkonda austusega ja väärtustama seda,“ ütles patriarh loengus.

Loengut saab järelvaadata UTTV-st:

Tema Pühadus Bartolomeus kohtus Tartus ka linnapea Urmas Klaasiga ning istutas Haridus- ja Teadusministeeriumi hoone ees asuvale Peeter Põllu platsile õunapuu.

Tema Pühadus oikumeeniline patriarh Bartolomeus on Eestis visiidil 20. septembrini. Ülikooli külastas ta juba teist korda – esimest korda käis ta siin 2002. aastal. Tema tänavune visiit on pühendatud Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku sajandale aastapäevale. Visiidi ajakava saab vaadata Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku veebilehelt.

Fotogalerii Tema Pühaduse Tartu visiidist.

Sofi Oksaneni foto: Toni Härkonen, plakat: Triinu Rosenberg

Vestlusõhtu tunnustatud kirjaniku Sofi Oksaneniga