Henri-Kristian Kirsip

Laura Jaanholdi magistriprojekt võitis üliõpilaste teadustööde konkursil riikliku preemia

Eesti Teadusagentuur ja haridus- ja teadusministeerium autasustasid 13. detsembril 2022. aasta parimaid üliõpilaste teadustöid. Usuteaduskonna vilistlane Laura Jaanhold pälvis oma magistriprojektiga „Suhtumine religiooni Eestis - kuidas tunnevad end Eestis kristlike konfessioonide esindajad“ humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas magistriõppe üliõpilaste astmes 2. preemia (1300 eurot).

Laura Jaanhold võtab preemia vastu tänu- ja rõõmutundega: „On äärmiselt tore, et töö leidis suures ja kõrgetasemelises konkurentsis tunnustuse riikliku preemia näol,” sõnab ta. „Kindlasti annab see innustust edaspidiseks. Soovin tänusõnad edastada oma juhendajatele Atko Remmelile ja Hedi-Liis Toomele, intervjueeritutele, kes oma lugu minuga jagasid ning kolleegidele Pärnu Endla teatrist, kes aitasid luua lavastuse „Issanda loomaaed”. Ja kuna magistriprojekt on selles mõttes eriline, et üheks töö tulemiks on lavastus, siis veel on võimalus kutsuda kõiki teatrisse - pole ju tavaline, et teadustöö tulemusi teatrilaval lahti mängitakse. Tulge vaatama!”

Laura Jaanhold ja Tõnis Lukas

Laura Jaanholdi magistriprojekti tulemusel valminud 17 intervjuul põhinevat dokumentaallavastust „Issanda loomaaed" mängitakse veel nii Tartus (31.01.2023), Tallinnas (22.03.2023) kui ka Pärnus. Lavastuse info ja mängukavaga saab tutvuda Endla teatri kodulehel.

Magistriprojekti ja dokumentaallavastuse saamislugu avab Laura Jaanhold usuteaduskonna blogis.

Kõigi preemiasaajate nimekirja leiab Eesti Teaduagetuuri kodulehelt.

Üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi eesmärgiks on väärtustada teadustööd üliõpilaste seas, tõsta üliõpilaste aktiivsust ja avaldada tunnustust neile, kes on saavutanud oma töös väljapaistvaid tulemusi.

Kutsun kõiki teatrisse - pole ju tavaline, et teadustöö tulemusi teatrilaval lahti mängitakse!

Usundiolümpiaadi lõppvooru kuldmedalite omanikud

Usundiõpetuse olümpiaadi lõppvoorus arutlesid võistlejad maailmavaadete ja religioonide üle muutuvas maailmas