“Õigeusk Baltimaades: religioon, poliitika, haridus (1840-1930ndad)” raamatuesitlus

Tartu Ülikooli kirjastuselt ilmunud raamatut “Õigeusk Baltimaades: religioon, poliitika, haridus (1840-1930ndad)” esitletakse 17. septembril kl 17:00 Tallinnas Püha Johannese koolis (Siili 14) ja 20. septembril kl 16:00 Tartu Ülikooli usuteaduskonnas (Ülikooli 18 - 307).

Juba pikka aega on olnud puudu objektiivne hinnang õigeusu rollile Vene impeeriumi ja selle äärealade elule sinodaalsel ajastul ja 20. sajandi esimesel poolel. Käesoleva kogumiku artiklite autorid heidavad valgust selle probleemi erinevatele tahkudele ja pakuvad uudseid tõlgendusi, kasutades selleks märkimisväärset allikate hulka. Vene, Eesti, Läti, Leedu ja Saksamaa ajaloolaste käsitlused peegeldavad tänapäevast uurimistöö seisu õigeusu rolli kohta Baltimaades. Ida-kiriku traditsioonide käsitlus ei piirdu Vene õigeusu kiriku tegevuse analüüsiga, vaid hõlmab ka vanausuliste ning õigeusklike setode ajalugu.

Kogumiku toimetaja Irina Pärt on Tartu Ülikooli usuteaduskonna vanemteadur ja üks Tallinna Püha Johannese kooli asutajatest.

Raamatuesitlusel on võimalik kohtuda kogumiku autoritega ning soetada raamat soodushinnaga.

Esitlus on vene ja eesti keeles.

Kontakt:
Irina Paert