Urmas Nõmmik

Vaimulike konverents keskendus tervise ja jumalateenistuse korra ühtlustamise teemadele

24. – 25. jaanuaril toimus iga aastane õpetuslikele ja jumalateenistusega seotud küsimustele keskenduv Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) vaimulike konverents. Konverents koondas ligi 120 koguduseõpetajat üle Eesti ja külalisi Euroopa partnerkirikutest.

Sel aastal leidis konverents üle pika aja taas aset Tartus. Siin sai usuteaduskond ürituse korraldamisel anda ka oma panuse ja rõõmustada jätkuvalt viljaka koostöö üle Eesti Evangeelse Luterliku Kirikuga.

Seekordse vaimulike aasta tähtsaima kokkusaamise keskne teema oli tervis. Seda käsitleti nii Piibli, ühiskonna, ülikooli kui kiriku kontekstis. Teine fookusteema oli jumalateenistuse korra ühtlustamine peatselt välja antava uue lauluraamatu tarbeks.

Täpsemat ülevaadet konverentsil toimunust ja kõneldust saab lugeda portaalist e-Kirik.

Üliõpilane juhendajaga arheoloogialaboris

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna karjääripäev

Richard Gombrich

Vestlus professor Gombrichiga budismist ja selle uurimisest