Germanistika osakonnas avati Admoni doktorantuuriprogramm

Tartu ülikooli germanistika osakond avas 2018. aasta jaanuaris koostöös Göttingeni Georg Augusti ülikooliga ning DAADi (Deutscher Akademischer Austauschdienst) toel uue doktorantuuriprogrammi.

Vladimir Admoni doktorikooli toel on aastas kuni kuuel doktorandil võimalik Sur-Place-stipendiumi toel astuda doktorantuuri või saada (lisa)toetust oma senistele doktoriõpingutele (stipendiumi kestus doktorandi kohta kuni kolm aastat), samuti on igale doktorandile ette nähtud kaasjuhendaja Saksamaalt (Göttingeni ülikooli germanistika instituudist).

Doktorantidel ja nende Tartu-poolsetel juhendajatel on kuni kaks kuud aastas võimalus ennast täiendada Göttingenis. Lisandub hulk saksakeelseid kollokviume, töötubasid, seminare ja konverentse Tartus, kus doktorantidel ja nende juhendajatel on võimalik osaleda.

Admoni doktorikool on avatud kõigile Tartu ülikooli doktorantidele, erialast olenemata, nt. ajaloolastele, kirjandusteadlastele, folkloristidele, teoloogidele, lingvistidele, filosoofidele ja teistele, kelle doktoritöö teema on seotud saksa keele, kirjanduse ja kultuuriga (või ka nende seotusega Eesti ja/või Läti kultuuriga).

Info doktorantuuriprogrammi kohta kodulehelt

Lisainfo:
Silke Pasewalck
germanistika osakonna juhataja, saksa kirjanduse dotsent
silkep@ut.ee