Andrei Ozdoba

Humanitaarerialade üliõpilased valisid Tartu Ülikooli taas viie atraktiivseima tööandja hulka

Tänavu juba 14. korda korraldatud üle-eestilises töötajate tööootuste ja tööandja maine uuringul hindasid tudengid 264 Eesti organisatsiooni atraktiivsust. Tartu Ülikool saavutas humanitaarerialade tudengite seas viienda koha.

Klaarika Marton ja Villem Lõbu auhinda vastu võtmas
Klaarika Marton ja Villem Lõbu auhinda vastu võtmas (autor: Andrei Ozdoba)

Auhinna võtsid atraktiivsete tööandjate päeval vastu humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekanaadi juhataja Klaarika Marton ning Tartu Ülikooli värbamise ja valiku peaspetsialist Villem Lõbu. „Hea meel on tõdeda, et paigutume ligi 300 Eesti hinnatuima tööandja võrdluses sedavõrd kõrgele positsioonile. Humanitaarerialade üliõpilaste hinnang Tartu Ülikoolile ei ole juhus, vaid on muutunud meeldivaks traditsiooniks. Usun, et selle auhinnaga tehakse väljateenitud sügav kummardus tervele ülikooliperele,“ ütles Lõbu.

Viimase seitsme aasta jooksul on Tartu Ülikool jõudnud humanitaarerialade tudengite seas esiviisikusse kuuel korral. Uuringut korraldab tööandja brändimise agentuur Instar. Uuringu ja selle tulemuste kohta saab rohkem lugeda Instari kodulehelt.

Tartu Ülikool on tööandja rohkem kui 4000 inimesele, kellest 56% on akadeemilised töötajad ja 44% tugitöötajad. Ülikool pakub töötajatele mitmekesist sisekoolitussüsteemi ning toetab füüsilise ja vaimse tervise edendamist. Töörahulolu tagasiside on olnud stabiilselt positiivne.

Uuri lisa Tartu Ülikoolis töötamise ja tööpakkumiste kohta.

Usundiolümpiaadi lõppvooru kuldmedalite omanikud

Usundiõpetuse olümpiaadi lõppvoorus arutlesid võistlejad maailmavaadete ja religioonide üle muutuvas maailmas

Anne Kull

Professor Anne Kull kandideerib globaalmuutuste akadeemikuks