Autor:
Daniele Levis Pelus/Unsplash

Kirjastuses Cambridge University Press ilmus Tarmo Toomi toimetatud kogumiku pehmekaaneline versioon

Aprillis ilmus kirjastuses Cambridge University Press kogumiku „Augustine in Context“ („Augustinus kontekstis“) pehmekaaneline versioon. Kogumiku on toimetanud patristika kaasprofessor Tarmo Toom.

Erinevate teadlaste poolt kirjutatud esseed käsitlevad ajaloolist, kirjanduslikku, kultuurilist ja vaimset konteksti, milles Augustinus elas ja töötas. Kogumikus käsitletud kontekstid loovad aluse Augustinuse traktaatide lugemisele ja tõlgendamisele ning aitavad seeläbi mõista Lääne ühe olulisema mõtleja kirjutisi.

Tarmo Toom avab kogumiku saamislugu: „Cambridge’i tunnustatud seeria „Kirjandus kontekstis” toimetajad tegid ettevaatliku katse trükkida ka mõned köited kristlikest autoritest ja lisada esseede kogumikud Jeesusest, Augustinusest, Lutherist ja Kalvinist. Kuna aga Jeesus ei kirjutanud otseselt midagi, siis jäid vaid Augustinus, Luther ja Kalvin. Minu toimetatud „Augustine in Context“ ilmus esimesena 2017. aastal.” Tarmo Toomi toimetatud kogumikule järgnesid 2018. aastal  „Martin Luther in Context“ („Martin Luther kontekstis“) ja 2020. aastal „John Calvin in Context“ („Johann Kalvin kontekstis“). Kõik kolm raamatud koosnevad ekspertide poolt kirjutatud esseedest, mis on mõeldud abivahendiks nii õpilastele kui õpetajatele.

Rohkem teavet kogumiku pehmekaanelise versiooni kohta leiab kirjastuse kodulehelt.

Angelicum

Tarmo Toom: rahvusvaheline konverents Roomas käsitles Vana Testamendi olulisust kristlikus kogukonnas

Peahoone

Usuteaduskonnas kaitsti 21 lõputööd

Doktorantide konverents

Tartu ja Läti teoloogia ja religiooniuuringute doktorandid kohtusid Pühajärvel