Foto:
Andres Tennus

Lea Altnurme: institutsionaalne religioon ei vasta eestlaste vaimse arengu otsingutele

Rahvaloendus annab teatud pildi eestlaste seosest institutsionaalse religiooniga. Suuresti jäävad rahvaloenduse andmed aga puudulikuks, kuna ei puuduta mitteinstitutsionaalseid religioone, nendib religioonisotsioloogia kaasprofessor Lea Altnurme Vikerraadio saates „Kirikuelu“.

Luterlaste arv väheneb jätkuvalt ning selle üheks põhjuseks on luteri kiriku liikmeskonna vananemine. Lea Altnurme sõnul ei kõneta luteri usk enam noori, kuna luterlus ei tundu neile lihtsalt usutav. Lisaks ei arva noored, et luteri usk võiks inimest tema isiklikus vaimses arengus aidata.

Altnurme sõnul on ka õigeusklike osakaal eesti ühiskonnas tegelikult marginaalne (16% rahvastikust). Seega on institutsionaalse religioon osas eesti religioosne maastik ahtake. Samas ei saa Altnurme sõnul väita, nagu oleksid eestlased silmapaistvalt sekulaarne rahvas. Nimelt on Eestis vägagi levinud mitteinstitutsionaalsed religioonid, eriti need, mis tulevad uue vaimsuse subkultuurist.

Pikka intervjuud Lea Altnurmega saab kuulata Vikerraadio saatest „Kirikuelu“.

#rahvusvaheline #teadus #ühiskonnale
Naine kirikus

Aruteluring: kas religioon soosib või takistab soolist vägivalda?

#teadus #ühiskonnale
puutüvi