Toms Grīnbergs

Riho Altnurme valiti Läti Ülikooli audoktoriks

27. septembril kuulutas Läti Ülikool humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna teadusprodekaani, kirikuloo professori Riho Altnurme audoktoriks. Läti Ülikooli 105. aastapäevale pühendatud pidulikul senati istungil anti talle ka sellekohane diplom.

Läti Ülikooli teoloogia ja religiooniuuringute osakonna sõnul promoveeriti Altnurme audoktoriks tema vankumatu pühendumise ning väärtusliku panuse eest Läti Ülikooli ja Tartu Ülikooli koostöösse.

Riho Altnurme on olnud Läti Ülikooli teoloogide ja religiooniuurijate oluline koostööpartner juba pikka aega. Ta on aidanud kaasa Läti Ülikooli doktoriõppe arendamisele, juhtides sealset doktoriõppekava aastatel 2009–2011. Samuti on Altnurme osalenud uue doktoriõppekava „Teoloogia ja religiooniteadus“ koostamises ning töötanud välja Läti Ülikooli ja Tartu Ülikooli ühismooduli. Altnurme algatusel on juba üle kümne aasta korraldatud ühiseid doktoriõppeseminare. Lisaks oli ta Läti Ülikooli usuteaduskonna külalisprofessor aastatel 2019–2022.

Image
Läti Ülikooli audoktor Riho Altnurme ja Lati Ülikooli rektor Gundars Bērziņš.

Riho Altnurme on Tartu Ülikooli kirikuloo professor alates 2005. aastast. 2003.–2015. aastani juhtis ta dekaanina usuteaduskonda ning alates 2016. aastast on ta humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna teadusprodekaan. Ta on Eesti kirikuloo juhtekspert, kelle sulest on ilmunud hulk teadusartikleid nõukogude religioonipoliitikast ja teoloogilise hariduse ajaloost Eestis. Tema teadustöö keskmes on kirikud ja ühiskond 20. sajandi teisel poolel, teoloogia ajalugu Eestis, kirikuloo metodoloogia, uskkondade vahelised suhted ning ilmalikustumine. 2023. aastal valiti Altnurme ka Helsingi Ülikooli audoktoriks.

Rohkem infot värskete audoktorite kohta saab Läti Ülikooli lätikeelselt veebilehelt.

Läti Ülikooli senati 105. aastapäevale pühendatud pidulikust istungist on ka videosalvestus, Riho Altnurmega seotud osa näeb alates video 59. minutist.

Image
Läti Ülikooli rektor, senati esimees, audoktorid (kuldsed diplomid) ja auliikmed (hõbedased diplomid)
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
20. septembrini saab esitada kandidaate teenetemärgiga tunnustamiseks.

20. septembrini saab esitada kandidaate teenetemärgiga tunnustamiseks

Merle Karusoo