Erakogu

Riigikogu hoones avatakse religioonialasele haridusele pühendatud rändnäitus

5. juunil kl 12.30 avatakse Riigikogu hoones näitus „100 aastat esimesest rahvahääletusest. Religioonialane haridus enne ja nüüd“. Näituse avamisele järgneb konverents.

12.00–12.30 Kogunemine, tervituskohv

12.30–13.00 Näituse avamine

13.00–16.00 Konverents

• Tervitused

• Ettekanded
1923. aasta rahvahääletus ja usuõpetus Eesti omariikluse esimestel aastakümnetel Priit Rohtmets (Tartu Ülikooli kirikuloo kaasprofessor, EELK Usuteaduse Instituudi kirikuloo professor)
  Rahvahääletus kui demokraatia tööriist Hent-Raul Kalmo (Vabariigi Presidendi õigusnõunik)
  Religioon sekulaarses koolis: Euroopa riikide lahendused  Olga Schihalejev (Tartu Ülikooli religioonipedagoogika kaasprofessor)
  • Arutelu
„Millist religioonialast kirjaoskust on vaja sekulaarses ühiskonnas elavatel noortel? Arutelus osalevad usundiõpetuse olümpiaadi finalist Elisabeth Sild, haridusministeeriumi esindaja, siseministeeriumist Ringo Ringvee, mittereligioossuse uurija Atko Remmel, folklorist Marju Kõivupuu, EKN asepresident Philippe Jourdan, jt. Arutelu juhib Olga Schihalejev.

Riigikogu hoonesse näituse avamisele ja konverentsile pääsevad vaid eelnevalt registreerunud inimesed, registreeruda saab kuni kohti jätkub või 31. maini registreerimisvormil.

Neil, kes plaanivad tulla, palume kohale saabuda aegsasti (näituse avamisele vahemikus 11.45–12.15 või konverentsile 12.30–12.45), sest sissepääs hoonesse võtab aega. Iga tulija peab läbima turvakontrolli ja end registreerima valvelauas, kus tuleb näidata isikut tõendavat dokumenti.

Tänavu veebruaris möödus sada aastat esimesest rahvaalgatuslikust referendumist Eestis, millega sooviti taastada usuõpetus algkoolides. Sellele sündmusele pühendatud rändnäituse stendidelt saab uudistada pilte ja dokumente, mis ilmestavad toonaseid sündmusi. Samuti saab teada religioonialase õppe korraldamisest Euroopas ning tänases Eestis.

• Lossi 3 fuajees toimunud näituse avamistest saab lugeda väljaandest Eesti Kirik
  • Usundiõpetusest Eestis räägib Raadio Kuku saates religioonipedagoogika kaasprofessor Olga Schihalejev.
  • Kirikuloo kaasprofessor Priit Rohtmets kirjutab väljaandes Eesti Kirik Eesti esimesest rahvahääletusest, mis keskendus 1923. aastal usuõpetuse õpetamise küsimusele.