Skip to main content

Teaduskonnast

Tartu Ülikooli usuteaduskonda iseloomustab rahvusvaheliselt kõrgetasemeline õppe- ja teadustöö teoloogia ning religiooniuuringute vallas, mille tulemusena on kujunetud nende erialade juhtivaks keskuseks Baltimaades. Peahoones paiknevat teaduskonda iseloomustavad personaalne suhtumine ning kodune õhkkond, mis loovad parima keskkonna õppe- ja teadustööks ning isiklikuks arenguks.

Õpingud usuteaduskonnas annavad ruumi tegelemiseks tõe ja elu tähenduse küsimustega, toetavad iseenda tundmaõppimist ja kasvamist ning aitavad orienteeruda ja edukalt tegutseda tänapäeva kultuuriliselt mitmekesises maailmas.

 

30 aastat usuteaduskonna taasavamisest!

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond

Usuteaduskond kuulub humanitaarteaduste ja kunstide valdkonda koos ajaloo ja arheoloogia instituudi, eesti ja üldkeeleteaduse instituudi, filosoofia ja semiootika instituudi, kultuuriteaduste ja kunstide instituudi, maailma keelte ja kultuuride kolledži ning Viljandi kultuuriakadeemiaga. Klassikalise lähenemise jätkuva väärtustamise kõrval liigume üha enam innovaatiliste ja interdistsiplinaarsete suundade poole. Ajaloolised tähtsad uurimisvaldkonnad pole siiski unarusse jäänud ja nendega tegeletakse endiselt.

Usuteaduskonna põhikiri

Usuteaduskonna aastakava

Ajaloost

Usuteaduskonna ajalugu algab üheskoos Tartu Ülikooli rajamisega 1632. aastal. Kristliku teoloogia ajalugu Eestis ulatub ehk kaugemalegi. Sellises kontekstis peab teaduskond oluliseks ka iseenda ajaloo tundmist, mille kohta ongi järgnevalt võimalus pikemalt lugeda.

Eesti teoloogia ajalugu

Eesti religiooniuuringute ajalugu

Suurmehi ajaloost

Audoktorid, auliikmed ja külalisõppejõud

Kontakt

Usuteaduskonna nõukogu, töötajate ning üliõpilaskogu kontaktid.

Kontaktid leiad siit!

Videod usuteadusest ja religioonist

Teaduskond ühiskonnas

20.06.2022 Usuteaduskonna vilistlane Ain Mihkelson muljetab ajakirjas "Edasi" magistriõpingutest usuteaduskonnas. 

5.06.2022 Kirikuloo kaasprofessor Priit Rohtmets kirjutab ERR arvamusportaalis sõjaaja Ukraina kirikuelust. 

5.06.2022 Vikerraadio saate Kirikuelu 1. ja 2. osas selgitab usuteaduskonna praktilise teoloogia lektor Kaido Soom, kas ja kuidas väljendub kristlik teoloogia kirikuarhitektuuris.

27.05.2022 Usuteaduskonna doktorant Igor Ahmedov kirjutab väljaandes Kirik ja Teoloogia Jeesuse ja naiste dialoogi teoloogilisest kujundist Johannese evangeeliumis.

26.05.2022 ERR rubriigis Novaator vestleb kirikuloo teadur Catherine Gibson etnograafiliste kaartide teemal. 

20.05.2022 Ajakirjas Kirik ja Teoloogia kirjutab süstemaatilise usuteaduse lektor Roland Karo Perry Masonist ja tõe vaimust. 

#instituudist
inimesed jalgrattal

Usuteaduskonna kantselei lahtiolekuajad suvel

Jaga
21.06.2022
Jaga
16.12.2021
Jaga
15.12.2021