Õppimine
Bakalaureuseõpe
Magistriõpe
Täiendusõpe
Lõputööd
Teaduskonnast
Teadustegevus
„Piibel kontekstis“ on koostöös Tartu Ülikooli Kirjastusega valmiv raamatusari, mille eesmärgiks on tuua eesti lugejani Piibli raamatute ning nendega kõige lähemalt seotud kirjanduse (apokrüüfid, pseudepigraafid, Qumrani kirjutised jne) tekstikriitilisi uus- ja esmatõlkeid ning pakkuda nende juurde nüüdisaegset teaduslikult aluselt lähtuvat kommentaari.
Lähis-Ida usundilugu ja Piibel
Mõeldes selle peale, kust otsida kvaliteetset erialast lisamaterjali või lihtsalt sissejuhatavaid teadmisi ühest või teisest valdkonnast, ei pruugi Youtube ilmselt tunduda just kõige esimese kohana.
Igal Tartu Ülikooli õppejõul on võimalik võtta vaba semester, mille ajal ta ei pea õpetama ja saab keskenduda oma teadustööle. Kevadsemestriga algas Aasia keskuse juhataja ja usuteaduskonna islamistika lektori Elo Sülla vaba semester.
Kuidas olid kesk- ja varauusaja ühiskonnas omavahel seotud karantiin, haigused ja teoloogia? Teemat lahkab teoloog ja kirjanik Meelis Friedenthal.
Katku on käsitletud Jumala karistusena läbi aegade ja küllap annavad selleks põhjust ka usundite pühatekstid, ka Piibel. Käesolevas artiklis arutleb meie Uue Testamendi teadur Ergo Naab selle üle, kui ühene on selline arusaam Jumala karistusest ning kui, siis missugused on selle variatsioonid Piibli erinevates traditsioonides?
Our Visiting Lecturer in Asian Religions, Bhikshuni Lozang Trinlae (PhD) talks about her current research projects, two of which are related to UNESCO World Heritage Sites in Nepal, while a third one focuses on making a database of dharma-related communities in the Estonia region.
Our new Research Fellow in Church History, Catherine Helen Gibson (PhD) talks about her research – she investigates the extent to which religion was a central factor in imperial life and politics in the Baltic provinces in the 19th century.
Selle aasta juulis nägi ilmavalgust „Brilli varakristluse entsüklopeedia“ („Brill Encyclopedia of Early Christianity“), mille koostamist alustati juba 2012. aastal. Suurteose saamisloost kirjutab patristika kaasprofessor Tarmo Toom, kes panustas entsüklopeedia valmimisse toimetajana.
Juulis ilmus Usuteadusliku Ajakirja kaks uut numbrit. Üks, nimelt erinumber on pühendatud Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku 100. aastapäevale. Ja teine, korraline number sisaldab kolmele artiklile lisaks põhjalikku diskussiooni Tõnno Jonuksi „Eesti muinasusundite“ monograafia teemal.