Autor:
Kuvatõmmis

Humanitaarteaduste magistrikooli sügiskool 24.-25. novembril

Seitsmes humanitaarteaduste magistrikooli (HUMA) sügiskool toimub 24. – 25. novembril 2022 Tartu Ülikooli Raamatukogus. 

Image
HUMA sügiskool

Üritus toob kokku tudengeid ja õppejõude tervest humanitaarvaldkonnast- oodatavasti on esindatud nii ajalugu, etnoloogia, folkloristika ja kultuuriantropoloogia, folkloristika ja rakendusantropoloogia, euroopa keeled ja kultuurid, filosoofia, folkloristika ja pärandrakendused, kirjandus- ja teatriteadus, religiooniuuringud ja teoloogia ning semiootika ja kultuuriteooria.  

Konverents toimub eesti ja inglise keeles.  

Osalejatel on ainulaadne võimalus esineda 15 minutilise ettekandega, tutvustamaks publikule oma uurimisteemat. Tegemist on unikaalse kogemusega, mis aitab valmis olla lõputöö edukaks kaitsmiseks ja annab erialase ettekande koostamise ja pidamise kogemuse. Samuti on võimalus saada väärtuslikku tagasisidet erinevate erialade õppejõududelt ja doktorantidelt. Esimese aasta magistrandid on oodatud esinema posterettekandega, mis võib baseeruda ka bakalaureusetööl. 

Ettekandeks valmistumisel on Sulle abiks HUMA sügiskooli eelüritus. 6. oktoobril kl 18.15 toimub õpituba „Akadeemilise ettekande vormid humanitaarias“, mille viivad läbi prof. Raili Marling ja prof. Leena Kurvet-Käosaar. Õpitoas harjutatakse, kuidas sõnastada ettekande pealkirja, koostada teese, valmistuda ettekandeks ja mis on posterettekanne humanitaarias. 

Õpituba toimub eesti keeles von Bocki majas (Ülikooli 16) ruumis 109 ja inglise keeles Zoomi vahendusel. HUMA Sügiskool toimub hübriidkonverentsina.

Palume anda teada oma osalussoovist 10. oktoobriks. Ettekannete pealkirju ja teese (200 sõna) soovime saada 1. novembriks.  Sügiskooli saab end registreerida siin:  REGISTREERU 

Kõik küsimused, probleemid ja mõtted on oodatud aadressil humasygiskool@ut.ee. 

Üliõpilased Jakobi 2 õppehoone auditooriumis

Sügisesed vabaained humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas

Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand

marjad

24/25 sügissemestril loetavad ained