Autor:
Erakogu

Palvused, karneval ja džinnid – külalisteadurina Indoneesias

Usuteaduskonna islamistika lektor ja Aasia keskuse juhataja Elo Süld kirjutab usuteaduskonna blogis oma kogemustest Indoneesias, kus ta on Airlangga Surabaya sotsiaal- ja poliitikateaduste teaduskonna külalisteadur.

Igal Tartu Ülikooli õppejõul on võimalus võtta vaba semester, et õpetamise asemel keskenduda oma teadustööle. Elo Süld otsustas vaba semestri alguses külastada Indoneesiat, kuna on piirkonna uurimisega tegelenud juba oma islami pluralismist rääkivas loengusarjas.

Elo sõnul on Jaava saar väga eriline ja hea näide sellest, kuidas traditsiooniline kultuur ja islam on omavahel kokku kasvanud ja teinud seda väga omanäoliselt. Indoneesias olles on Elo oma välitöö raames külastanud Jaava saare traditsioonilise islamiga seotud paiku. Nimelt on tema üheks reisi eesmärgiks kirjutada artikkel Jaava traditsioonilise islami autoriteedist, spirituaalsusest ja inimeste uskumistest, mis on seotud kohaliku kultuuri ja müstikaga.

Rohkemaid reisimuljeid jagab Elo usuteaduskonna blogis

BAAS konverents

Helen Haas Balti Aasia Uuringute konverentsist

Doktorantide konverents

Tartu ja Läti teoloogia ja religiooniuuringute doktorandid kohtusid Pühajärvel

ESITIS konverents

Tontidest, UFO-dest, projektipõhisest rahastusest ja religioonidevahelisest dialoogist – loe ja vaata, mis toimus rahvusvahelisel konverentsil ESITIS 2024!