Pagulaskriisid Euroopas 20. sajandil: ajaloo õppetunnid tänapäeva maailmale

Pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse 24. veebruaril 2022, on Ukrainast lahkunud peaaegu 3,9 miljonit põgenikku ning hinnanguliselt 6,5 miljonit inimest on riigisiseselt ümberasustatud.

Neljapäeval, 7. aprillil kell 14.00-15.30 peab professor Peter Gatrell Tartu Ülikooli kogukonnale veebiloengu pagulaste ajaloost 20. sajandi Euroopas, et aidata meil praegust Ukraina pagulaskriisi mõista laiemas ajaloolises perspektiivis.

Peter Gatrell on Manchesteri ülikooli emeriitprofessor, kelle uurimisvaldkonnaks on rahvastiku ümberasustamine tänapäeva maailmas. Ta juhib AHRC rahastatud projekti Reckoning with Refugeedom, 1919-75: Refugee Voices in Modern History. 2019 aastal ilmus tema sulest laialdast tunnustust pälvinud teos The unsettling of Europe: the Great Migration, 1945-the present.

Üritus korraldatakse Eesti Teadusagentuuri (PRG 1599) rahastatud uurimisprojekti  "Õigeusk kui solidaarsus: uuring õigeusu kiriku rahvalikust kogukondlikkusest (sobornost) Eestis 19.-20. sajandil" raames. Üritust juhib projekti põhitäitja ja usuteaduskonna kirikuloo kaasprofessor Irina Paert.

Osalemiseks palume registreeruda, seejärel saadetakse osalejale Zoomi link. Sündmus salvestatakse ja lisatakse ka Tartu Ülikooli Usuteaduskonna Youtube'i kanalile.

Elo Süld

Elo Süld räägib rahvusvahelise ajaloo seminaril islamismist - poliitilisest jõust Lähis-Idas

Anne Kull

Professor Anne Kull kandideerib globaalmuutuste akadeemikuks

Lilled aulas

JÄRELVAATA: emakeelepäeva avalik loeng „Kas Vikipeedial on kohta (üli)koolis?“