Autor:
Urmas Nõmmik

Julge tegeleda olulisega - tule õppima usuteaduskonda!

Tartu Ülikooli usuteaduskonnas on võimalik omandada laiapõhjaline haridus. Erinevate religioonide tundmaõppimise kõrval on õppekavades oluline koht ka filosoofial, filoloogial, ajalool, sotsioloogial ning psühholoogial. Klassikalised teoloogiadistsipliinid eksisteerivad siin kõrvuti uuemate, religiooniuuringuliste tegevus- ja uurimisvaldkondadega. Stuudiumi jooksul omandatakse seeläbi kõige laiemas mõttes oskus maailma hoomata ja spetsialistina lahti mõtestada.

NB! 2024/2025. õppeaastast muutuvad tasuta õppimise tingimused! Enne avalduse esitamist tutvu uute tingimustega!

Bakalaureuseõpe usuteaduskonnas

Bakalaureuseastmes toimub õppetöö päevaõppes. Religiooniuuringute ja teoloogia peaeriala võib laiendada kas religiooniuuringute või teoloogia suunal.

Bakalaureuseõppe avalduste vastuvõtt toimub SAISis 12. juunist 26. juunini. Erialakatsed toimuvad 1. ja 2. juulil Tartus.

Tutvu õppekava ja sisseastumistingimustega ning esita avaldus!

Magistriõpe usuteaduskonnas

Magistriõppes toimub õpe sessioonõppes. Võimalik on valida kolme eriala vahel: religiooniuuringud, teoloogia või religioonipedagoogika

Tutvu õppekava ja sisseastumistingimustega ja esita avaldus!

Magistriõppe vastuvõtt toimub 1. veebruarist 26. juunini. Erialakatsed toimuvad 3. ja 4. juulil Tartus.

Vaata religioonipedagoogika eriala infotundi!

Kuula ka podcasti usuteaduskonna magistriõppe kohta!

Doktorandid humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna talvekoolis 2024

Algab kandideerimine vastloodud humanitaarteaduste erialadidaktika doktoriõppe kohale

tudengid koridoris

Sel kevadel avab Tartu Ülikool doktoriõppes 189 õppekohta