Autor:
Erakogu

Viimane võimalus külastada Tartus Eesti esimesele rahvahääletusele ja religioonialasele haridusele pühendatud näitust

Veel on võimalus Ülikooli 18 auditooriumis 230 külastada rändnäitust „100 aastat esimesest rahvahääletusest. Religioonialane haridus enne ja nüüd“!

Stendidelt saab uudistada pilte ja dokumente, mis ilmestavad toonaseid sündmusi. Samuti saab teada religioonialase õppe korraldamisest Euroopas ning tänases Eestis.

Näituse koostasid Olga Schihalejev, Rain Soosaar, Toomas Jürgenstein, Ulla Herkel ja Arvo Lamp.

Soovijatel on võimalus rändnäitus enda ruumidesse ka tellida.

Lisalugemist:

• Lossi 3 fuajees toimunud näituse avamistest saab lugeda väljaandest Eesti Kirik
  • Usundiõpetusest Eestis räägib Raadio Kuku saates religioonipedagoogika kaasprofessor Olga Schihalejev.
  • Kirikuloo kaasprofessor Priit Rohtmets kirjutab väljaandes Eesti Kirik Eesti esimesest rahvahääletusest, mis keskendus 1923. aastal usuõpetuse õpetamise küsimusele.
Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand

Loodusvaatluste maraton

Kodanikuteaduse seminaril räägitakse, kuidas rikastab avalikkuse kaasamine teadustööd